ליווי עסקי

חלק מהשירותים אותן מספקת בי פוקוס ליזמים הם ליווי ונהחיה עסקית בקידום המיזם והרעיון שלהם. שירותים אלו מכילים הכנת תוכנית עסקית, לווי עסקי והכנה של היזם לגיוסי כספים

המחלקה העסקית, שמונה יועצים עסקיים מוכרים ע"י הלשכה המרכזית ליועצים עסקיים בישראל, תלווה את היזם ותעביר דגשים לאורך כל תהליך הפיתוח/ המיזם. המחלקה תספק דגשים בנושאים שרלוונטיים לאסטרטגיה למיזם, אופי חדירה לשווקים הרצויים, גודל השווקים, צפי מכירות, הכנסות והוצאות, מבנה חברה דרוש ויתרונות וחסרונות בהחלטות תוך כדי התהליך. גם כאן – המחלקה העסקית תספק דגשים בלבד – יתרונות וחסרונות, תציף בעיות שיתכן שיעלו בעתיד, דגשים עסקיים מסחריים ושיווקיים. כל דגשים אלו יועברו ליזם/ ללקוח, שהוא בסופו של דבר זה שייקח את ההחלטות איך להתקדם בפרויקט. תפקידה של המחלקה העסקית (למעט הכנת אינפורמציה עסקית ומסחרית רלוונטית) היא להאיר את עיני היזם/ הלקוח ב"סכנות" בדרך, איזה מכשולים צפויים, איזה בעיות צפויות בכל נתיב שהוא יבחר, מה ההשלכה של כל בחירה על שאר המחלקות/ שאר התהליכים המבוצעים במקביל במיזם. בסופו של דבר ההחלטות הם של הלקוח/ היזם – אך תפקידה של המחלקה העסקית היא לנסות להאיר כד כמה שניתן את המשך הדרך והמכשולים הצפויים – כל זאת כדי לאפשר לקיחת החלטות עם מקסימום נתונים ומינימום נעלמים. החלטות אלו הם בסופו של דבר שיובילו את המיזם ליכולת להתקדם לשלב הבא – גיוס השקעה/ שיתוף פעולה אסטרטגי/ מכירת החברה.

ניתן לסכם בנקודות את חלק מהשירותים והתמיכה אותה המחלקה העסקית מספקת במספר נקודות מרכזיות:

  • חקר שוק בהתאם למוצר וליעדים שהוגדרו ע"י הלקוח.
  • אבחון מגמות שיווקיות בהתייחסות לאופי המוצר, ללקוח הפוטנציאלי וליעדי מיתוג שיוגדרו ע"י הלקוח.
  • מתן דגשים עיצוביים ותכנוניים למחלקת העיצוב וההנדסה – באופנים עסקיים שרלוונטיים לשוק היעד.
  • ייעוץ בבנייה ואבחון של אסטרטגיות למיזמים ולחברות הזנק, כולל הגדרת מבנה חברה, צוות עובדים והנהלה, וכו.
  • תכנון וניהול של תהליכים שיווקיים ועסקיים בהתאם ליעדים מוגדרים.
  • הנחייה וליווי תהליכי פיתוח עסקי, הכנת תכניות שיווקית ועסקיות, קישורים למשקיעים, יצרנים ומשווקים רלוונטיים.
  • חיפוש והנפקת דוחות חיפוש פטנטים, ניתוח דוחות והשלכת המסקנות על תהליך הפיתוח והעיצוב, רישום והגשת פטנטים תוך כדי תהליך הפיתוח.
  • כתיבה והנחייה בביצוע סקרי שוק, ניתוח תוצאות והשלכת האינפורמציה העסקית על התכניות העסקיות והשיווקיות. הגדרת צפי רווחים בהתאם לאחוזי חדירה, סיכונים רלוונטיים והערכות רווח והפסד.
  • ליווי והנחייה במשאי ומתן עם משקיעים פוטנציאלים, סגירת עסקאות וליווי עסקי להשגת יעדים.
להתחיל בצ׳אט
💬 אפשר לעזור?
שלום
איך אפשר לעזור לך?