עיצוב מוצר עיצוב פטנט

2018-05-24T00:42:02+00:00

חשיבות העיצוב בפיתוח מוצר ופטנט

אני מניח שניתן להתייחס לנושא עיצוב מוצר, או לחילופין לעיצוב פטנט, כאחד התהליכים החשובים בפיתוח מוצר או פיתוח מיזם. בעולם של ימינו ניתן לראות כי יותר ויותר חברות ואנשים מבינים את חשיבות עיצוב המוצר ואת ההשלכות העתידייות שיהיו על החברה או המוצר – בהתאם לעיצוב שבוצע.

חשיבות העיצוב בפיתוח מוצר ופטנט
חשיבות העיצוב בפיתוח מוצר ופטנט

ההשלכות של עיצוב המוצר ועיצוב ופיתוח פטנט ומוצר הם רבות, אבל בשביל לקמט את חשיבות העיצוב להלן מספר דוגמאות שממחישות את חשיבות הנושא:

מוצר שיעוצב ברמה נמוכה – ז"א העיצוב יעשה ללא התחשבות בקהל היעד, או ללא התחשבות ביעדים האסטרטגיים של החברה. במצב זה העיצוב שיתבצע (גם אם המוצר הוא בדיוק מה שקהל היעד צריך) הוא מה שימכור את המוצר ואם העיצוב נעשה ללא התחשבות בגורמים עסקיים ואסטרטגיים לא פעם ולא פעמיים העיצוב לא רק שלא ימשוך את שוק הלקוחות הפוטנציאלי – אלא ירחיק אותם.

לשם דוגמא: אם יש לי מכונית עם מנוע משוכלל שיכולה בקלות לעקוף מכוניות מרוץ מובילות – אבל העיצוב של המכונית שלי הוא עיצוב שנראה כמו אוטובוס קטן. במבט ראשון (שזה כל מה שישי ללקוח לפני שהוא קונה את המוצר שלכם) אף נהג מרוצים לא יקנה את הרכב שלי. בדוגמא זו ניתן להציג את חשיבות הנושא של עיצוב המוצר בהתאם לאסטרטגיה – למשל: מעצב המכונית מירוץ יודע שאסטרטגית החברה היא מכונית שתסע כמה שיותר מהר, ולכן בעיצוב שאותו מעצב יעשה למוצר / למכונית הוא חייב להתחשב בנתונים שישפרו את ביצועי המכונית (למשל לא לעשות עיצוב עם פינות חדות).

דבר חשוב לא פחות מעיצוב המוצר, או מעיצוב הפטנט, הוא מיקומו של תהליך העיצוב בתהליך פיתוח המוצר. למשל: האם העיצוב מגיע כשלב התחלתי, האם העיצוב יתבצע בסוף התהליך, או האם העיצוב יתבצע תוך כדי תהליך. את מיקומו של העיצוב בתהליך פיתוח מוצר, עיצוב מוצר, עיצוב פטנט או פיתוח פטנט קשה להזביר במאמר קצר זה. הדרך הטובה ביותר לתאר את מיקומו של עיצוב המוצר בתהליך הפיתוח היא להפנות אתכם לסכמות ליזמים המוצגות באתר www.b-focus.com תחת העמודה תהליכים ליזמים. הסכמות מתארות תהליך פיתוח של מוצר או פטנט מרגע הרעיון ועד יעד שיוגדר מראש. בתהליך המוצג ניתן לראות את מיקום הפטנטים, סקרי השוק, התכניות השיווקיות והעסקיות ואת מיקומם של תהליכים נוספים בתהליך פיתוח המוצר או פיתוח הפטנט. המלצתי היא שלפני פיתוח מוצר או פטנט שיש לכם תבינו את חשיבות התהליכים בתהליך המרכזי – ולא פחות חשבו מהם התהליכים הדרושים ומיקומם בלוחות הזמנים.

אם נסכם בקצרה אני מניח שניתן יהיה להגיד שעיצוב מוצר או עיצוב פטנט שיש לכם הוא תהליך שבתוכו נכללים תהליכים רבים ומגוונים שחשוב שיהיו מסונכרנים אחד בשני וישפיעו בצורה ישירה ועקיפה אחד על השני. מוצר או פטנט שיפותח ויעוצב בהתאם ליעדים ולקהל יעד שיוגדר מראש, סיכויו להצלחה בשוק הוא גדול יותר מאשר מוצר שיעבור פיתוח ועיצוב ללא התחשבות בפנים עסקיים ואסטרטגים – ולכן לא יענה בצורה מכסימאלית על דרישות קהל היעד.

והכי חשוב – בהצלחה.

*אין להתייחס למאמר זה כייעוץ, הנחייה או מתן עצה.

About the Author:

חברת Bfocus מתמחה בעיצוב ופיתוח מוצר משלב הרעיון ועד הייצור. אנו מאמינים באנשים לפני הכל, בעבודה משותפת, מאומצת, מקצועית, שכלתנית ומכוונת מטרה שתקנה למוצר בהתאם ללקוח יתרון יחסי בפני המתחרים. אנו ב Bfocus מאמינים ביסודיות ובביצוע עבודה איכותית ומכוונת מטרה כבר בפעם הראשונה. בהתאם לאופי העבודה עם חברות ויזמים, נבנה תהליך בהתאם למוצר שבפיתוח וכתהליך עבודה משותף, המקנה ללקוח היבטים עיצובים ועסקיים שיקנו למוצר יתרון יחסי בפני מתחרים קיימים. החברה בונה תהליכי עבודה אינדיווידואלים לכל הזמנה ומשלבת כבר בשלב הקונספט את שתי חטיבות החברה על מנת לספק דאגות וחששות לגבי פיתוח המוצר בשני אופנים קריטיים להצלחתו של המוצר – הפן העצובי והפן העסקי. נשמח לשמוע מכם ואנו בטוחים כי התוצר שנספק יענה על דרישותיכם ויעניק תמורה מלאה להשקעתכם בפיתוח המוצר.